1 Aralık 2008 Pazartesi

İdil'le ilk Tatil

İdil'le ilk tatil bitti ama bende bittim.
Kucacımın annesi başka şehirde oturduğu için yaz tatili adı taşıyan 1 haftacık tatilimizi orada geçirmeye karar verdik. Ben başıma gelecekleri biliyordum ama kucacım her zamanki derviş tavrıyla "boşverrrrrrrrr bi şey olmazzzzzzz" dedi durdu.

İlk kabahatimiz sabah 06.00 uçağına bilet almak oldu.
O saatler bizim hatun 2. uykusuna geçiyor ama tabii uçakta geçemedi.
Sabah 05.15'te evden çıkarken uyandı, ana kucağında uyurdu genelde ama uyumadı, ağladı. Uçakta ağladı. Dahası kulakları rahatsız olmasın diye kalkarken ve inerken su-biberon-emzik verme çabalarımı ağzını kitleyerek savuşturdu, dolayısıyla kulakları ağrıdı, ağladı durdu.
Sonra amcası arabayla havalimanından bizi alıp yazlık eve götürürken yolda uyur gibi oldu ve eve girdik uyandı ve bana yapıştı. Sabah 05.00'ten akşama kadar yapışık ikizleri oynadık. Hiç kimseye gitmek istemediği gibi, kimse ona baksın bile istemiyordu. Ağladı, öğlen kanapede sızdı ama 2 saat sonra gene mıyyy mıyyy vaziyete girdi.
Gece uyumak bilmedi, yastığı ve fırfırlı kenarı götürdüm ama kanar mı? En son çare ayağımda salladım. Bir gece gene avaz avaz ağlarken kayınvalidem odaya bir hışımla girdi ki aklım durdu. "Kızım ver çocuğu bana uyumak istemiyor" dedi kadıncağız ama tabii onun kucağında da durmadı bizim zilli.
Tatilin tek artısı günde 2 kez denize girdi. Suyu sevdiği için ağlamadı, bol bol yüzdürdüm. Elbisesi, eşarbı ve külotu takım bir deniz kıyafeti vardı, tam yemeklikti....
Dönüştede gece 22.30 uçağı olunca hatun uykusuz kaldı, ağladı, eve 00.30'da geldik ama o sabah 03.30'a kadar ağladı. Artık sesi kısıldı. Bir sonraki gün de nağme yaptı ama çok şükür 2 gecedir eski sisteme döndük. Yatağında mama-su için Kazım Koyuncu dinlerken uyumak, 1 saat sonra ağlayarak uyanmak, kucakta pışpışlanmak, yerine yatırılmak, 03-04 gibi kalkıp su içip tekrar yatmak ve sabah 06.-06.30 kalkış.
Tabi sabah erken kalkış tatil dinlemediği için iflahım kesildi, buna rağmen kucacım "kız 5 yaşına gelene kadar tatil matil yok, evde oturun, ben tek başıma gelirim" demez mi???? Ölürmüsün, öldürürmüsün? Neyse mevzuyu bilahare uzuun uzun anlatırım.
Şimdi işe dönmek lazım

Hiç yorum yok: